Aktywne filtry

Można spotkać wiele plafonów o niebanalnej formie i nimi zastąpić wewnątrz lampę wiszącą. Zarówno plafony jak i lampy wiszące mogą być stosowane zamiennie, dużo zależy od ich funkcjonalności oraz wielkości pomieszczenia, które mają oświetlać.

Oryginalne oświetlenie do każdego wnętrza

Jeśli ktoś szuka wyjątkowego oświetlenia to warto by zwrócił swoją uwagę na plafony. Jeszcze kilka lat temu znalazły one swoje zastosowanie głównie jako oświetlenie łazienki czy kuchni. Niegdyś były to zwykłe oprawy charakteryzujące się prostym geometrycznym kształtem i mlecznym kloszem. Wraz z pojawieniem się bardziej urozmaiconych opraw na rynku, zaczęto je wykorzystywać jako oświetlenie ogólne w salonach, sypialniach oraz w innych pomieszczeniach. Nieraz stanowią ozdobę i nadają niepowtarzalny charakter dla całej aranżacji wnętrza.

Plafony idealne dla Ciebie

Podczas wybierania idealnego plafonu trzeba zwrócić uwagę na nasze potrzeby i warunki jakie będą wewnątrz pomieszczenia. Plafony przeważnie dobrze sprawdzają się  jako oświetlenie niewielkich pomieszczeń - z uwagi na swoją konstrukcję przylegają do sufitu, nie zabierając tym samy wiele miejsca. Ostatnimi czasy niezwykle modne stało się budowanie większych instalacji plafonów natynkowych. Taka formuła pozwala na idealne i równomierne oświetlenie całej powierzchni wnętrza.

Dlaczego warto wybrać plafony?

Plafony to bardzo uniwersalne źródło światła. Wykorzystywane są zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, lokalach usługowych, biurach, hotelach, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, halach magazynowych czy fabrycznych. Znajdują zastosowanie także do oświetlania przestrzeni na zewnątrz. Dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. Ciekawym rozwiązaniem są plafony z wbudowanym głośnikiem czy radiem.

Sprawdź modele dostępne na naszej stronie i wybierz propozycje do Twojego mieszkania!